Magick and Occult
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magick and Occult

Magick, spells, history of Wicca
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hare Krishna

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Witchdoctor
Adept
Adept
Witchdoctor


Broj postova : 365
Age : 37
Localisation : Zgreb
Registration date : 10.01.2007

Hare Krishna Empty
PostajNaslov: Hare Krishna   Hare Krishna Icon_minitimesri tra 11, 2007 7:33 pm

The International Society for Krishna Consciousness (ISKCON), also known as 'the Hare Krishna' movement, was founded in 1966 in New York City by A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada. While some classified the sect as a new religious movement, its core philosophy is based on scriptures such as the Bhagavad-Gita and Srimad Bhagavatam, both of which date back more than a millenium. The distinctive appearance of the movement and its culture come from the Gaudiya Vaishnava tradition, which has had adherents in India ever since the late 1400s.

Što inače mislite o njima? Meni osobno njihove pjesme su super. Ta vrsta duhovnih pjesama se inače naziva Bhajana... study
[Vrh] Go down
https://witchcraft.niceboard.com
buffy
Mage
Mage
buffy


Broj postova : 121
Age : 32
Registration date : 21.03.2007

Hare Krishna Empty
PostajNaslov: Re: Hare Krishna   Hare Krishna Icon_minitimečet tra 19, 2007 9:58 pm

Witchdoctor je napisao/la:

Što inače mislite o njima? Meni osobno njihove pjesme su super. Ta vrsta duhovnih pjesama se inače naziva Bhajana... study

imam na kazeti nekoliko duhovnih pjesama - Bhajana. čak sam na cd- u iz glazbene umjetnosti dobila jednu. sviđaju mi se te pjesme Smile
[Vrh] Go down
Dajana
Apprentice
Apprentice
Dajana


Broj postova : 7
Registration date : 12.08.2008

Hare Krishna Empty
PostajNaslov: Re: Hare Krishna   Hare Krishna Icon_minitimepon lis 13, 2008 1:45 pm

Imala sam priliku razgovarati s pripadnicima pokreta Hare Krišna i evo mojih saznanja i dojmova. Prisustvovala sam i jednom predavanju i festivalu kojeg su održali.
Dojam koji ostavljaju na ljude je jako dobar. To su stvarno divni ljudi. Promoviraju vegetarijanstvo. Njihove knjige su pune pametnih , poučnih i pozitivnih "stvari"koje svatko može primjeniti bez obzira kojoj vjeri pripadao. Međutim naišla sam na par stvari koje me malo smetaju i nebi se ja s time baš u potpunosti složila. Njima su muškarci superirniji od žena., Djelo učinjeno za Krišnu ne može biti loše jer je Krišna iznad dobra i zla. Njihovi pripadnici koji žive u hramu imaju jako strogi način-tempo života. kipove koji im predstavljaju različita utjelovljenja Krišne svaki dan kupaju, hrane. TO JE PAK ZA MENE PREVIŠE. Seks samo jednom mjesečno i to radi poravljenj djece nikako radi užitka...
Zavjetovanje na siromaštvo i odriču se vlastite imovine...
[Vrh] Go down
Bamakhepa
Apprentice
Apprentice
Bamakhepa


Broj postova : 14
Age : 46
Localisation : Kumaon, UT, Indija
Registration date : 10.04.2011

Hare Krishna Empty
PostajNaslov: Re: Hare Krishna   Hare Krishna Icon_minitimened tra 10, 2011 3:03 pm

Ma nisu nuzno tako strogi, posebno obiteljski ljudi i posebno u zadnje vrijeme kad se malo vise prilagodjavaju.

Inace oni su dio pomalo reformirane verzije Gaudya vaishnavizma kakvu je ustanovio Prabhupadin ucitelj. Organizacija je svojevremeno imala i dosta skandala, cini se da je u medjuvremenu dosta sazrila.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hare Krishna Empty
PostajNaslov: Re: Hare Krishna   Hare Krishna Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hare Krishna
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Magick and Occult :: Istok-
Forum(o)Bir: