Magick and Occult
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magick and Occult

Magick, spells, history of Wicca
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Buddhizam

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Witchdoctor
Adept
Adept
Witchdoctor


Broj postova : 365
Age : 37
Localisation : Zgreb
Registration date : 10.01.2007

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimečet oľu 29, 2007 10:18 pm

Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...
[Vrh] Go down
https://witchcraft.niceboard.com
buffy
Mage
Mage
buffy


Broj postova : 121
Age : 32
Registration date : 21.03.2007

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimesri tra 04, 2007 11:57 pm

Witchdoctor je napisao/la:
Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...
đž

i ja bih vrlo rado na Tibet. tamo sigurno mužeš naučiti puno o religiji ,meditaciji i njihovom načinu života.
[Vrh] Go down
Black Da
Gost




Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimečet tra 05, 2007 12:05 am

Slažem se s vama...
Također sam ju malo proučavala,zadivljena sam njihovom kulturom ,ali najveća želja mi je otići s Druidima u druidski život i kulturu....
Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Dr. Faust
Mage
Mage
Dr. Faust


Broj postova : 194
Age : 32
Localisation : Rivendell
Registration date : 25.03.2007

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimečet tra 05, 2007 10:16 am

Ja bi isto htio otići na Tibet i meditirati i malo proučavati njihovu kulturu, obićaje i religiju.
[Vrh] Go down
Bamakhepa
Apprentice
Apprentice
Bamakhepa


Broj postova : 14
Age : 46
Localisation : Kumaon, UT, Indija
Registration date : 10.04.2011

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimened tra 10, 2011 3:08 pm

Witchdoctor je napisao/la:
Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...

U trenutnoj situaciji mozda bi djelovi sjeverne indije (Ladakh, Sikhim) i Nepala gdje je Tibetanski budizam takodjer autohtona religija bili bolji izbor od Tibeta? Question

Makar mi se ne cini to najboljim izborom za proucavanje budizma u sirem smislu buduci se ipak radi o jako tantriziranoj i izmjenjenoj verziji.
[Vrh] Go down
Witchdoctor
Adept
Adept
Witchdoctor


Broj postova : 365
Age : 37
Localisation : Zgreb
Registration date : 10.01.2007

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimened tra 10, 2011 3:53 pm

Bamakhepa je napisao/la:
Witchdoctor je napisao/la:
Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...

U trenutnoj situaciji mozda bi djelovi sjeverne indije (Ladakh, Sikhim) i Nepala gdje je Tibetanski budizam takodjer autohtona religija bili bolji izbor od Tibeta? Question

Makar mi se ne cini to najboljim izborom za proucavanje budizma u sirem smislu buduci se ipak radi o jako tantriziranoj i izmjenjenoj verziji.

Čitao sam Osha, i mogu samo reći da me upravo tantrički nauk i privukao tome. Tantra razumije čovjeka, u suštini.
[Vrh] Go down
https://witchcraft.niceboard.com
Bamakhepa
Apprentice
Apprentice
Bamakhepa


Broj postova : 14
Age : 46
Localisation : Kumaon, UT, Indija
Registration date : 10.04.2011

Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitimepon tra 11, 2011 3:57 pm

Witchdoctor je napisao/la:
Čitao sam Osha, i mogu samo reći da me upravo tantrički nauk i privukao tome. Tantra razumije čovjeka, u suštini.
U tom slucaju svakako tibetanski budizam, posebno najstariji red mogu biti odlican izbor, cak mozda bolji od indijske tantre koja zna biti neozbiljnija posto nema organizirane religije. So ima prednosti, ali i mane da se svatko sjeti prodavat sto mu se svidi.

Samo sto ne bih rekao da Osho ima previse veze sa tantrom (ili bilo kojom tradicionalnom duhovnom sljedbom), to je vise neka njegova autohtona gurdjijefska sinkretisticka filozofija, bez obzira sto voli spomenut indijske termine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Buddhizam Empty
PostajNaslov: Re: Buddhizam   Buddhizam Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Buddhizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Magick and Occult :: Istok-
Forum(o)Bir: